KAHRAMANMARAŞ İL MEM ARGE

TÜBİTAK BÖLGE FİNALİNE PAZARCIK AKSU METEM DAMGA VURDU

TÜBİTAK Adana Bölge Finali´nde öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ederiz. Adana Bölge Finali´nde 12 dalda ilk 3e giren proje sahibi öğrencilere törenle ödül verildi. Birinci olan proje sahipleri, Ankara´da düzenlenecek Türkiye Finaline katılma hakkı kazandı
TÜBİTAK BÖLGE FİNALİNE PAZARCIK AKSU METEM DAMGA VURDU

Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi´nde düzenlenen törende konuşan TÜBİTAK Adana Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Saadet BÜYÜKALACA, öğrencilere proje kültürünü aşılamak amacıyla düzenlenen yarışmanın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti´ni de kapsayacak şekilde 12 bölgede yapıldığını söyledi. Kahramanmaraş, Adana, Mersin, Gaziantep, Osmaniye, Hatay, Kilis ve KKTC´nin Adana bölgesini oluşturduğunu dile getiren BÜYÜKALACA, ´Üç gün boyunca bu illerimizden gelen lise öğrencilerimizin Kodlama, Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Teknolojik Tasarım ve Türk Dili ve Edebiyatı alanlarında hazırladığı 100 proje sergilenmiştir. Bu 100 proje, yarışmaya katılan 1844 proje arasından seçilmiştir. 12 dalda yarışmaya katılan bu 1844 eser ilk etapta 100 projeye, 100 projeyi de her dalda ilk 3 ´e indirdik.´ dedi. 12 dalda birinci olan 19 projenin Ankara´da düzenlenecek Türkiye finaline katılma hakkı kazandığının altını çizen BÜYÜKALACA, dileğinin gönderilen projelerden Türkiye ölçeğinde başarılar elde etmesi olduğunu sözlerine ekledi.

             Konuşmaların ardından 12 dalda ilk 3´e giren proje sahibi öğrencilere protokol üyelerince ödül verildi.

İlimizden de 8 projenin sergilendiği bölge finalinde Pazarcık Aksu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri 1 birincilik, 2 ikincilik alarak ödül törenine damga vurdular. Birinci olan projeler Mayıs ayında Ankara’da yapılacak olan Türkiye finallerine katılma hakkı elde etmişlerdir.

 

  İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Emin AKKURT, proje sergisine çağrılan proje danışmanı öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

 

 

Dönem

Proje Başvurusu

Sergiye Çağrılan

Proje Sayısı

Bölge Toplamı

2016

104

8

1591

2017

109

12

1672

2018

170

8

1844

 

 

 

 

 

 

Yenişehir Mah. Cahit Zarifoğlu Cad. 46060/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 90/91/92

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.