KAHRAMANMARAŞ İL MEM ARGE

"Dinamik Matematik Yazılımı GEOGEBRA´nın Derslerde Etkili ve Verimli Kullanımı Öğretmen Eğitimi" projemiz kabul edildi.

"Dinamik Matematik Yazılımı GEOGEBRA´nın Derslerde Etkili ve Verimli Kullanımı Öğretmen Eğitimi"  projemiz kabul edildi.

 

     

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arge Birimi tarafından oluşturulup Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansına sunulan  “"Dinamik Matematik Yazılımı GEOGEBRA´nın Derslerde Etkili ve Verimli Kullanımı Öğretmen Eğitimi"i” Projesi,  Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilerek destek almaya hak kazandı.

 Proje kapsamında eğitim alacak olan Lise Matematik, İlköğretim Matematik, Fizik ve Fen Bilimleri branşlarına sahip 30 öğretmen ve bu öğretmenlerin okullarındaki benzer branşlara sahip öğretmenler ve bu kurumlarda eğitim gören öğrenciler, nihai yararlanıcıları oluşturmaktadır

 

     Bu çalışma  ile ilimizdeki  kurumlardaki hizmet kapasitesinin gelişmesini, eğitimin daha nitelikli hale getirilmesini hedefleyen çalışmalar kapsamında, dinamik bir matematik yazılımı olan GeoGebranın Matematik ve Fizik derslerinde (Fen Bilimleri dersinin fizik konuları da dahil olmak üzere) etkili ve verimli kullanımı amaçlı öğretmen eğitimi faaliyetlerini içermektedir. Dinamik Matematik Yazılımı GeoGebra, tüm eğitim seviyeleri için geometri, cebir, hesap tabloları, grafik, istatistik ve calculus´ü kullanımı kolay bir pakette birleştiren dinamik bir matematik yazılımıdır. GeoGebra, neredeyse her ülkede yerleşik milyonlarca kullanıcıyla, hızla genişleyen bir topluluktur. "Fen Bilimleri, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik Eğitimini (STEM)" ve dünya genelinde öğrenim ve öğretimde İnovasyon´u destekleyerek, önde gelen bir dinamik matematik yazılımı haline gelmiştir.   GeoGebra Yazılımı; * Geometri, Cebir ve Hesap tabloları ile ilişkilendirilmiştir ve tamamen dinamiktir. * Kullanımı kolay bir arayüze ve çok güçlü özelliklere sahiptir. * Web sayfası olarak etkileşimli öğrenme materyali oluşturmak için yardımcı bir araçtır. * Dünyanın her yerindeki milyonlarca kullanıcı için çok sayıda dile dönüştürülmüştür. * Açık kaynak kodlu bir yazılımdır. * Ticari olmayan kullanımlar için ücretsizd

Yenişehir Mah. Cahit Zarifoğlu Cad. 46060/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 90/91/92

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.