KAHRAMANMARAŞ İL MEM ARGE

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile DOĞAKA Arasında Teknik Destek Protokolü İmzalandı.

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile DOĞAKA Arasında Teknik Destek Protokolü İmzalandı.

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın, 2017 yılı teknik destek programı kapsamında Kasım-Aralık başvuru döneminde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Ar-Ge Biriminin çalışmaları doğrultusunda onaylanan projelere bir yenisi daha eklendi.

 

PROJENİN ADI

“Dinamik Matematik Yazılımı GEOGEBRA´nın Derslerde Etkili ve Verimli Kullanımı Öğretmen Eğitimi”

 

PROJE HAKKINDA GENEL BİLGİ

Kahramanmaraş ilinde, kurumlardaki hizmet kapasitesinin gelişmesini, eğitimin daha nitelikli hale getirilmesini hedefleyen çalışmalar kapsamında, dinamik bir matematik yazılımı olan GeoGebranın Matematik ve Fizik derslerinde (Fen Bilimleri dersinin fizik konuları da dahil olmak üzere) etkili ve verimli kullanımı amaçlı öğretmen eğitimi faaliyetlerini içermektedir.

Dinamik Matematik Yazılımı GeoGebra, tüm eğitim seviyeleri için geometri, cebir, hesap tabloları, grafik, istatistik ve calculus´ü kullanımı kolay bir pakette birleştiren dinamik bir matematik yazılımıdır. GeoGebra, neredeyse her ülkede yerleşik milyonlarca kullanıcıyla, hızla genişleyen bir topluluktur. Fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik eğitimini (STEM) ve dünya genelinde öğrenim ve öğretimde İnovasyon´u destekleyerek, önde gelen bir dinamik matematik yazılımı haline gelmiştir.

GeoGebra Yazılımı;

* Geometri, Cebir ve Hesap tabloları ile ilişkilendirilmiştir ve tamamen dinamiktir.

* Kullanımı kolay bir arayüze ve çok güçlü özelliklere sahiptir.

* Web sayfası olarak etkileşimli öğrenme materyali oluşturmak için yardımcı bir araçtır.

* Dünyanın her yerindeki milyonlarca kullanıcı için çok sayıda dile dönüştürülmüştür.

* Açık kaynak kodlu bir yazılımdır.

* Ticari olmayan kullanımlar için ücretsizdir.

 

İŞİN KAPSAMI

30 kişiye 5 gün boyunca 30 saatlik “Dinamik Matematik Yazılımı GeoGebra´nın Derslerde Etkili ve Verimli Kullanımı Öğretmen Eğitimi” verilmesi

 

HEDEF GRUPLAR VE NİHAİ YARARLANICILAR

Proje kapsamında egitim alacak olan Lise Matematik, Ilkögretim Matematik, Fizik ve Fen Bilimleri branslarına sahip 30 ögretmen ve bu ögretmenlerin okullarındaki benzer branslara sahip ögretmenler ve bu kurumlarda egitim gören ögrenciler, nihai yararlanıcıları olusturmaktadır.

 

İMZA TÖRENİ

15/03/2018 Perşembe günü, Kahramanmaraş Yatırım Destek Ofisinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile DOĞAKA (Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı) arasında  “Dinamik Matematik Yazılımı GEOGEBRA´nın Derslerde Etkili ve Verimli Kullanımı Öğretmen Eğitimi” konulu Teknik Destek Projesi Protokolü imzalandı.

  

İmza töreninde  DOĞAKA (Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı ) Genel Sekreteri Onur YILDIZ ile İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin AKKURT ve İl Proje Koordinatörü Ahmet NACAR hazır bulundu.

 

16-03-201816-03-201816-03-2018

Yenişehir Mah. Cahit Zarifoğlu Cad. 46060/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 90/91/92

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.