KAHRAMANMARAŞ İL MEM ARGE

ERASMUS+ KA201 STRATEJİK ORTAKLIK PROJEMİZ KABUL EDİLDİ

ERASMUS+ KA201 STRATEJİK ORTAKLIK PROJEMİZ KABUL EDİLDİ

2018 Teklif Çağrısı döneminde Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanarak Türk Ulusal Ajansına sunulan “Social Media Addiction, Social Life´s Extinction” başlıklı Erasmus+ Anahtar Eylem 2 (KA201) Okul Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklık projesi kabul edilmiş ve 80.080 EURO hibe almaya hak kazanmıştır. 

Dulkadiroğlu Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nin yerel ortak olarak yer aldığı proje, Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünde, Polonya ve İspanya’dan bölgesel eğitim otoriteleri ve teknoloji merkezi gibi kuruluşların ortaklığında yürütülecek ve 24 ay sürecektir. 

Proje, özellikle okul çağındaki çocuklarda ve gençlerde giderek yaygınlaşan ve okul başarısını olumsuz yönde etkileyen “sosyal medya bağımlılığı” üzerinde farkındalık oluşturmayı, sosyal medyanın bilinçli kullanımını teşvik ederek bir dizi “gerçek” sosyal etkinlikler ile söz konusu bağımlılığın önüne geçmeyi hedeflemektedir. 

Yenişehir Mah. Cahit Zarifoğlu Cad. 46060/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 90/91/92

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.