KAHRAMANMARAŞ İL MEM ARGE

“ANADOLU MEKTEBİ YAZAR OKUMALARI” DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

“ANADOLU MEKTEBİ YAZAR OKUMALARI” DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

14 Kasım 2017 Salı günü Öğretmenevi Alt Salonda gerçekleştirilen Değerlendirme Toplantısının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet AKKÜNCÜ, Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi’ne Kahramanmaraş’ın 2016 yılında 13. İl olarak katıldığını, fakat o tarihten bugüne kadar geçen kısa sürede bu projenin yürütüldüğü en etkin iller arasında ilk üçte yer aldığını belirtti. Bu istikrarlı başarının sağlanmasında emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek, Anadolu Mektebi Projesinin bir parçası olmaktan gurur duyduğunu ifade etti.

            Anadolu Mektebi Projesinden Sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Cuma DOĞAN da konuşmasında okuyan neslin ülkeyi yönetecek olan nesil olduğunu belirterek, “Anadolu Mektebi Yazar Okumaları” Projesinin; okuyan, düşünen ve aydın bir gençlik inşasında çok önemli bir yer teşkil ettiğini, bu projeye dahil olan öğrencilerimizin kendi okullarında örnek bir konumda olduklarından dolayı, diğer öğrenci arkadaşlarına da “Anadolu Mektebi” ruhunu aşılayarak bu halkayı genişletmeleri gerektiğini ifade etti.

            Daha sonra “Tarık Buğra” okumalarının ulusal panellerine katılan öğretmenler ve panellerde sunum yapan öğrenciler görüş belirterek izlenimlerini aktardılar. Tüm öğrenciler de gerek il içerisinde gerekse de ulusal çapta projeye dahil olan diğer okullardaki arkadaşlarıyla tanışma ve kitap eksenli bir dostluğa vesile olan büyük bir ailenin üyesi olmaktan mutluluk duyduklarını belirttiler.

            Anadolu Mektebi Proje Koordinatörü Mesut SERDAR ise, ilimizde Anadolu Mektebinin gelişim seyrini anlatan bir sunum gerçekleştirdi. Bu dönem uluslararası bir organizasyonla gerçekleştirilecek olan “Doğumunun 90. Yılında Cengiz AYTMATOV’u Anma Programı”ndan bahsederek, Cengiz AYTMATOV okumalarının projeye dahil olan tüm okullarımızda büyük bir özveri ve istekle sürdürüldüğünü bildirdi.

            İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet AKKÜNCÜ ve AR-GE den sorumlu Şube Müdürü Cuma DOĞAN’ın kapanış konuşmalarının ardından toplantı iyi dilek ve temennilerle sona erdirildi.

 

 24-11-201724-11-201724-11-201724-11-201724-11-201724-11-2017

Yenişehir Mah. Cahit Zarifoğlu Cad. 46060/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 90/91/92

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.