KAHRAMANMARAŞ İL MEM ARGE

8. SINIFLARA DENEME SINAVLARI….

8. SINIFLARA DENEME SINAVLARI….

Müdürlüğümüz tarafından, Başarıyı Okulla Yakala Projesi (BOYAP) kapsamında, 8. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak, gönüllülük esasına göre, birincisi 26 Nisan 2018 Perşembe günü, ikincisi ise 24 Mayıs Perşembe günü olmak üzere, Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınava hazırlık amaçlı 2 adet DENEME SINAVI yapılacaktır.

 

            Sınav, 8’inci sınıf öğretim programları esas alınarak yapılacaktır. Sınav, iki bölüm hâlinde uygulanacak olup çoktan seçmeli 90 soru sorulacak ve iki oturum da aynı gün yapılacaktır.

 

Birinci bölüm, 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve süresi 75 dakika olacak; ikinci bölüm ise 40 soruluk sayısal alandan oluşacak ve süresi 60 dakika olacaktır.İki oturum arasında öğrencilere 45 dakikalık dinlenme süresi verilecektir.

 

Sözel bölümde, 8’inci sınıf Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil, sayısal bölümde ise matematik ve fen bilimlerinden sorular yöneltilecektir.

 

Sınav günü il genelinde ortaokullarda (8. sınıf öğrencisi bulunmayan ortaokullar hariç tutulmak üzere) ders işlenmeyerek tatil edilecektir.İlkokul/Ortaokul beraber eğitim yapan okullarda, tam bir sınav provası olması için ilkokul öğrencileri de okula gelmeyecektir.

 

Cevap anahtarları sınavın yapıldığı gün saat 17.00’a kadar İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Biriminin (http://kmarasarge.meb.gov.tr/) internet sayfasında yayınlanacaktır.

 

Sınav sonuçları sınavdan sonra en geç 3 iş günü içinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Biriminin (http://kmarasarge.meb.gov.tr/) internet sayfasında verilecek link üzerinden yayınlanacaktır.

 

Toplu sonuçlar yayınlanmayacak olup, her okul,kendilerine tanımlanacak şifreler ile sistem üzerinden sonuçları görebileceklerdir.

 

Sınav öncesi, sınav anı ve sınav sonrası yapılacak tüm iş ve işlemler için aşağıdaki sınav yönergesinin dikkate alınması gerekmektedir.

 

SINAV YÖNERGESİNİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ…

 

Yenişehir Mah. Cahit Zarifoğlu Cad. 46060/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 90/91/92

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.